BAHARA DÖNÜŞ Çigong, Somatik Hareket ve Ses Kampı

Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

BAHARA DÖNÜŞ Çigong, Somatik Hareket ve Ses Kampı

Mayıs 3 - Mayıs 6

BAHARA DÖNÜŞ 3-6 MAYIS
ÇİGONG, SOMATİK HAREKET VE SES KAMPI

Kaz Dağları’nın mis gibi havasında, üstelik bahar bayramında Endes Kamp’tayız. 
Rivayet o ki açmamış hiçbir çiçek kalmazmış Hıdırellez’e varıncaya değin. 3 gece 4 gün boyunca yaşam enerjimizi canlandırıp, arındırdığımız, genişlediğimiz, “Bahara Dönüş”ü kutladığımız bu süreci beraber geçirmeye niyet ediyoruz. 
Hui Chun Qi Gong, “Bahara Dönüş Çigong” serisini adım adım öğrenirken, öğrendiklerimizi somatik hareket ve ses çalışmalarıyla destekleyerek oldukça teröpatik, bütünleyici bir süreç yaşayacağız. Kafi miktarda, uzanmak, gülmek, sohbet etmek, kitap okumak, yürümek, dans etmek, serin sularda yüzmek, ateş başında oturmak, şarkılar söylemek, leziz yemekler yemek için de vaktimiz olacak. 

Hui Chun ( Bahara Dönüş ) Qi Gong Nedir?

Qi Gong, bedenimizdeki canlılık alanı ile çalışmaktır. Qi ( chi ) Çin geleneğinde yaşam enerjisini ifade eder. Gong ise düzenli çalışma anlamındadır. 

Bedenimizdeki canlılık evrenin bir yansımasıdır. Bahara Dönüş Qi Gong’u hareketsiz duruşlar ve yer ile gök arasındaki uyumu çalışan hareket serileri ile çalışılır. Bahar burada genişlemek ve büyümeyi temsil eder. Zihin, nefes ve hareketin uyumlanmasını , iç görü yeteteğinin gelişmesini amaçlayan bu yöntem ile düzenli çalışıldığında , yaşamın canlılığı ile uyumlanır , sağlığımızı koruruz.

Somatik Hareket ve Ses Nedir?

Somatik hareket, hareketin içsel deneyimine odaklanarak, bilinçle uygulanan hareket biçimidir. Burada hareketin dışarıdan nasıl gözüktüğü ya da sonucunun ne olacağına bakılmaz. Uygulamaların en etkin halinde olabilmesi için mümkün mertebe yavaş hareket edilir. Postürümüzü ve hareketimizi kontrol eden sinir sistemimiz yeni bilgileri ağır ağır öğrenmelidir. 
Nefesimiz süreğen bir dalga olarak bedenimizde hareket halindedir. Sesler de bedenimizde titreşimlerden kaynaklanan mikro hareketler meydana getirir. Bilinçli bir dikkatle bedenimizdeki devinimlerini izlemeyi öğreniriz. 
Somatik Hareket, doğası gereği bir keşif sürecidir. Her ne kadar deneyimli olsak da, sonuç olarak daha düzgün bir postür, rahat bir nefes istesek de, uygulamalar sonuç değil süreç odaklı olmaya devam edecektir. Sonuç odaklı olmamak, sürecin içinde kalmak birçok insan için deneyimsel olarak zor bir süreçtir. 
Bu çalışmada özellikle bedenin zekasını dinlemeye odaklanılır. Bedenin gündelik hayattaki anatomisinin ve alışkanlıklarının ötesine yol açılır.

NOT:

Etkinlik her seviyeden katılımcıya açıktır.
Bir sağlık sorununuz var ise bize önceden bildirmenizi rica ederiz.

PROGRAM AKIŞI:

3 Mayıs Perşembe
-Kampa Varış
-Yerleşme, Dinlenme
-18.00 Derin Dinleme 
-19.00-21.00 Akşam Yemeği
-21.30 Tanışma Çemberi 

4 Mayıs Cuma
-08.00 Güne Hazırlık Çigongu
-09.00-10.30 Kahvaltı
-11.00 Dalga, Hareket, Titreşim-1 ( Biyolojik nefes, hareket ve ses temel çalışmaları )
-13.30-17.00 Öğle Yemeği ve Serbest Zaman
-17.00 Akşam Çigongu
-19.30-21.00 Akşam Yemeği
-21.30 Derin Dinleme

5 Mayıs Cumartesi
-08.00 Güne Hazırlık Çigong ( Tapping ve Ağaç Duruşu )
-09.00-10.30 Kahvaltı
-11.00 Dalga, Hareket, Titreşim-2 ( Dalga hareketi, pelvis ve omurga çalışmaları, köklenme ve ses çalışmaları )
-13.30-17.00 Öğle Yemeği ve Serbest Zaman
-17.00 Hui Chun Çigong ( Temel hareketli çalışmalar )
-19.30-21.00 Akşam Yemeği
-21.30 Bahar Hıdırellez Kutlaması ( Müzik, Dans ve sürprizler )

6 Mayıs Pazar
-08.00-10.00 Kahvaltı
-11.00 Hui Chun Çigong ( Tüm seri )
-13.00 Kapanış Çemberi
-Kamptan Ayrılış

KAMP ÜCRETİ:
3 Gece 4 gün : 1100 TL + KDV
( Ücrete konaklama, sabah, öğlen, akşam yemeği ve tüm çalışmalar dahildir )
Yol ve transfer bedeli katılımcılara aittir.
Erken Kayıt Ücreti : 950 TL + KDV ( 9 Nisan Pazartesi gününe kadar )

ULAŞIM:
Endes Kamp tarafından belli bir ücret karşılığı transfer hizmeti verilmektedir. Katılımcılar detaylı olarak bilgilendirilecektir.

KONAKLAMA:
Odalar,duş ve tuvaletli bungalov cinsidir. Yer kısıtlı olduğu için paylaşımlı olarak kalınacaktır. Çiftler için de düzenleme yapılabilir. Tek başına kalmak isteyenlere, kampa katılım ve doluluk oranına bağlı olarak, belli bir ücret farkı ödemeleri koşuluyla yardımcı olmaya çalışacağız. 
http://www.endeskamp.com.tr/tr/

KAYIT VE BİLGİ İÇİN:
www.seskasifleri.com
seskasifleri@gmail.com
Tel: 0536 3272867
echodada@gmail.com
Tel: 05325656925

EĞİTMEN VE KOLAYLAŞTIRICILAR:

Nilüfer Ormanlı

22 yıl içinde pek çok değerli müzisyenle serbest doğaçlama müzik üreten ve yazan Nilüfer Ormanlı, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar Timur Selçuk ve Coşkun Nehir ile şan çalıştı ve Akademi İstanbul’da kompozisyon eğitimi gördü. Film, dans ve tiyatro müzikleri üretti, çeşitli gruplarla sayısız konserler verdi. 
2003’te yogayla buluşmasının üzerine yoga pratiğini ve öğrenimini yoğunlaştıran Ormanlı; Kontak ve Doğaçlama Dans, Shiatsu, Thai, Derin Bağ Doku Masajı, Tetik Nokta Terapisi, Refleksoloji, Reiki, Biyoenerji, Somatik Deneyimleme ve bunun gibi beden farkındalığına yönelik pek çok alanda öğrenim görmeye, araştırmaya ve profesyonel olarak hem bireyler hem de gruplarla çalışmaya devam etti. Hikaye Anlatıcılığı, Mitik Yapılar, NLP Uygulayıcılığı ve Yaşam Koçluğu alanlarında eğitimler alan Ormanlı, Yoga Uzmanlık Programını Rishi Nath ile tamamladı. 
Nilüfer Ormanlı halen Avrupa Beden Psikoterapi Derneğinin Beden Psikoterapisi eğitimine devam etmektedir. Müzik grubu Nu Park’la ve solo olarak müzik çalışmalarını sürdürmektedir. Temellerini attığı “Ses Kaşifleri” çatısında atölyeler düzenleyerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Ece Dündaralp

Tai Chi Chuan, Ece Dündaralp in uzun yıllar yaptığı çeşitli sanat ve spor çalışmaları sonucunda vardığı bir nokta oldu. 
2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar bölümünden mezun oldu. 2008 yılında Tai Chi ve Qigong çalışmaya başlayan Dündaralp , bu sistemin, etkilerini farkettikçe hayatının merkezine almaya başladı. Wudang rahibi İsmet Himmet in Beş Hayvan Qigong seminerine katıldı ve Wudang ekolünde eğitimini sürdürmeye karar verdi. Damo Mitchel ile Nei Gong çalıştı. Seçkin Köknarın teklifi ile 2009 ve 2014 yılları arasında kendisinin asistanlığını yaptı. 2015 yılında, Çine giderek, Wudang manastırında kaldı. Wudang Baş Rahibi You Xande ile de çalışma imkanını buldu. Usta Yuan Limin ve Tian Lifang dan Taichi ve Qigong eğitimi aldı. Çin seyahatinden döndükten sonra edindiği deneyimleri paylaşmak adına, İstanbul da düzenli dersler vermekte. ”İnterna” nın bir parçası olarak faaliyetlerde bulunmaktadır.

Detaylar

Başlangıç:
Mayıs 3
Bitiş:
Mayıs 6
Etkinlik Category:
Etkinlik Etiketler
, , , , , , , , ,

Mekan

Endes Kamp
Mehmetalan Köyü - Güre
Balıkesir, 10870 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0 266 377 17 11
Website:
www.endeskamp.com.tr